top of page
  • akahn1717

The weekend's scores Oct 28-29

Updated: Oct 29, 2023




SATURDAY GRADES


A GRADE

W'town Colts 6-cc-237 (R.Mathew 63 C.Mathew 51) d National 158

S.Yarra 5-cc-242 (J.Black 76) d Flem Colts 200 (J.Slater 91)

Parkville Dist 5-139 (T.Brennan 54) d Royal Pk Reds 137

Youlden-Pkv 4-205 (A.Avraam 58) d Emerald Hill 7-cc-203 (R.Miller 76)

A RESERVE

Sacred Heart 230 (N.Eathorne 65) d Melb City 164

Falcons 3-106 (V.Sangwan 56) d Indigos 103 (S.Yemireddy 74 V.Nair 5-20 V.Sangwan 5-25)

Flemington 2-118 (J.Nelson 58*) d Parkville Dist 117

Youlden-Pkv 9-119 d Burnley 117

B GRADE

National 121 d Melb City 106

S.Yarra 5-cc-264 (E.Charles 113* A.Avadhani 55) d Falcons 191

TTS 222 (T.Thomas 79) d Carnegie 204 (C.Shanthappa 58)

Emerald Hill 8-cc-168 d Gunbower 166 (A.Sargeant 64)

B NORTH

Indigos 8-cc-234 (S.Yaski 58) d Flem Colts 164 (P.Patri 5-34)

Royal Pk Reds 164 d Reds 24 (J.Newman 6-8)

Brunswick 6-cc-252 d Youlden-Pkv 9-cc-238 (M.Bhosle 100)

W'town Colts d MPSM ... forfeit

C GRADE

Parkville Dist 158 d Emerald Hill 100 (I.Nandedkar 6-25)

S.Yarra 7-cc-219 (T.Pasrija 53) d Reds 143

National 4-cc-237 (S.Devarapalli 113* R.Choicheri 57) d Power House 65 (J.Mygapula 5-10)

Youlden-Pkv 8-166 d Sacred Heart 8-cc-165 (M.Stevens 58)

D GRADE

Sacred Heart 8-cc-204 (S.Kararia 60 M.Langworthy 53) d Youlden-Pkv 6-cc-152 (T.West 56*)

Emerald Hill 6-cc-335 (S.Campbell 104* R.Jones 100*) d Parkville Dist 62

Flemington 288 (J.Ferguson 83 P.Congues 74) d S.Yarra 119

W'town Colts 8-cc-218 (S.Sharma 52) tied Brunswick 218 (A.Tanner 93)

SUNDAY GRADES

A SUNDAY

Clayton Dist 2-158 (Z.Sheikh 69) d N.Balwyn 157 (J.Cohen 55)

Yarra Utd 9-cc-226 (P.Mishra 100) d Monash Uni 163

Indigos 5-155 (A.Merapula 68*) d CUCC Kings 154 (S.Sohi 58)

W'town Colts 8-cc-245 (S.Ramireddy 70 M.Chaudhary 50 d Carnegie 169 (G.Takkiar 52*)

B SUNDAY

Power House 8-213 (PR Manoharan 54) d Youlden-Pkv 6-cc-212

Indigos 7-137 d Footscray Utd 136

TTS 2-92 d Sunrise 90 (K.Patel 54*)

Brunswick 5-154 (M.Singh 66) d Moonee Vall 153

B SOUTH-EAST

CUCC Kings 4-150 d Malvern 9-cc-146

Power House 6-212 (S.Parmar 94) d Ashwood 207

TTS 4-172 (Zia 50) d Melb Strikers 170

Oakleigh 1-122 (C.Wakefield 56) d Heatherton 119

Vic Vikings 2-142 (U.Ashraf 85) d Monash Uni 139

C SUNDAY

Power House 7-146 d Youlden-Pkv 9-cc-145 (A.Ulhaq 59*)

Melb City 3-144 d MPSM 142

TTS 7-150 d Indigos 147 (A.Gangavarapu 91)

Flem Colts 9-cc-205 d Moonee Vall 7-cc-196

C SOUTH

Power House 9-cc-235 (H.Attar 68) d Clayton Dist 140

Maccabi-Ajax 6-129 (D.Gelbart 75*) d Ashwood 122

Melb Strikers 5-231 (P.Meet 84 S.Joshi 66*) d S.Yarra 9-cc-227 (L.Scott 85 A.Singh 57)

Burnley 8-cc-226 (J.Mariadason 73 W.Maloney 55) d Carnegie 198 (S.Leydon 5-27)

D SUNDAY

Youlden-Pkv TTS

Melb City 7-cc-200 (RP Balachander 59 A.Uppalapati 52) d Parkville Dist 94 (A.Kumar 5-14)

Flemington 8-144 d Reds 140

Brunswick 6-cc-242 (Z.Chamberlain 91) d Flem Colts 84 (E.Mason 5-9)

D SOUTH

Maccabi-Ajax 7-cc-216 d Monash Uni 187

Carnegie 4-cc-369 (N.Desai 102* C.Eswaran 101*) d Melb Strikers 179 (A.Mithsagar 55)

Racing Rugby 6-cc-165 (D.Horsell 66*) d Barnawartha 133 (Taliadorus 5-16)

342 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page